Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Péče o náramek

Aby Vám náramek co nejdéle vydržel, je dobré se o něj starat tak, jak to potřebuje a věnovat se tomu, aby působení škodlivých vlivů bylo co nejmenší. Přesto je nutné se smířit s tím, že žádný náramek (je-li nošený, což se předpokládá :) ), nevydrží věčně (bohužel). 

Obecně se náramky doporučují pro občasné nošení. Skladovat by se měly v měkkém, uzavřeném obalu a na suchém, tmavém místě.

Korálky jsou křehké, zejména praskané korálky a minerály. Pozor tedy na pády náramků na zem, či nárazy na tvrdé povrchy.

Pár informací o materiálech:

  • Náramky, kde je použitý komponent z bižuterního kovu, či barvené korálky, by neměly přijít do kontaktu s vodou, s chemickými a s kosmetickými přípravky (krémy aj.) a neměly by být vystavované nadměrnému slunečnímu záření. Také jejich barevnosti nesvědčí, máte-li tzv. kyselý pot.
  • Chirurgická ocel je nerezová, avšak do určité míry - nesvědčí jí působení vody, kde je větší kyselost, či kyselý ("agresivní") pot. 
  • Jsou-li komponenty pokovené (a to i přesto, že jejich "tělo" je z nerezu) - platí stejná pravidla, jako pro komponenty z bižuterního kovu, neboť u pokovených komponentů nelze přesně zaručit složení pokovu, a tím pádem ani jeho nerezovost a hypoalergenní vlastnosti! (nejsou tedy vhodné pro alergiky)
  • Přírodní minerální korálky jsou z většiny vůči výše uvedeným rizikovým faktorům odolné. Zmatnělé minerály však nošením ztrácí svůj matný vzhled a postupně se mění do lesku. Pokud jsou minerály barvené - ztrácí svoji barvu vlivem působení vody, či potu. Syntetické minerály mohou nošením a vlivem působení vody, či potu, ztrácet svoji barevnost a strukturu.
  • Voskované a barvené korálky se mohou častým nošením olupovat.
  • S akrylovými korálky mám dobrou zkušenost, avšak ani těm nesvědčí časté, dlouhodobé působení vody a kyselý pot.

 

  • Nylonové šňůrky jsou více odolné a trvanlivější, než šňůrky saténové, které časem mohou začít žmolkovatět a ztrácet svůj lesk.
Jak si objednat správnou velikost náramku

 

Náramky vyrábím na míru a potřebuji k tomu tedy znát obvod Vašeho zápěstí.

Zápěstí prosím měřte natěsno, nejlépe krejčovským metrem.

Nemáte-li krejčovský metr, postačí Vám provázek a pravítko, či jiný metr.

     

 

Při objednávce náramku uvádějte do poznámky vždy Vámi naměřený obvod. Vůli si přičtu já sama (standardně se u korálkových náramků přidává cca 1,5 - 2cm k naměřenému obvodu). 

U shamballa a šňůrkových náramků s posuvnými uzlíky není obvod sice až tak důležitý (neboť náramky jsou velikostně nastavitelné), avšak je lepší jej uvést, protože jedině pak Vám mohu náramky přizpůsobit tak, aby nebyly příliš velké, či naopak příliš malé a šly tak akorát převléci přes ruku. Uvádějte tedy prosím rozměr zápěstí i u těchto typů narámků.

 

Vybíráte-li náramek jako dárek a nejste si jisti velikostí, můžete mi do poznámky připsat alespoň, zda se jedná o větší, či menší zápěstí. 

Neuvedete-li velikost zápěstí, nebo nejste-li si vůbec jisti, doporučuji volit náramky v nejběžnější velikosti: 12 cm u dětského náramku, 16 cm u ženského náramku, 18 cm u pánského náramku.

 

V případě nejasností se na mě neváhejte obrátit.

Přeji Vám příjemné vybírání a těším se na Vaše objednávky :)

 

Vaše Monika

mailMonika@momohandmade.cz | info@momohandmade.cz